hagyományaink

Intézményünkben az alapításától eltelt több, mint egy évszázadban nagyon sok hagyomány alakult ki, és természetesen történtek változások is.

Vannak minden iskolára jellemző hagyományaik, mint a ballagás, gyermeknap, pedagógusnap, a karácsony, a Mikulás érkezése, és vannak olyanok is, amelyek speciális, az intézményfeladatiból adódó és jellemző hagyományok. Ilyen pl. a megemlékezés a Siketek Világnapjáról, vagy a Logopédia Európai Napjáról. Ezek azért fontosak számunkra, mert intézményünk alapfeladataira emlékeztet bennünket: a hallássérült és a beszéd-, nyelvi-, tanulási zavarokkal küzdő gyermekek nevelésére, oktatására.

Természetesen vannak más hagyományos vagy időközben azzá váló programjaink is, amelyeket érdemes megemlíteni.

"Fecsketábor" az integrált iskolába készülő, és "Fecske-suli" az intézményünkben 1. osztályt kezdő gyerekeknek, szüleiknek és tanítóiknak. Ennek keretében játékos ismerkedés zajlik, kötetlen körülmények között, ahol lehetőség van ismerkedni egymással, és ahol fontos információkat lehet megosztani a gyerekekről, családról, iskoláról.

A "Felsős leszek" program, az 5. osztályba lépő tanulóknak és szüleiknek szól. Itt megismerkedhetnek a leendő tanárokkal, és ahol a volt tanító nénik átadhatják az osztályt a felsős osztályfőnököknek.

Van ezen kívül Mihály napi vásár, és Medve nap az óvodában, tökfaragó verseny a Halloween jegyében (akár jelmezbe is lehet bújni ezen a napon), témanapok (karácsony, húsvét alkalmából), Zöld-hét a fenntarthatóság jegyében, mesemondó és versmondó verseny, meseillusztrációs verseny, házi versenyek az alsósoknak és külön a felsősöknek, pályaválasztást segítő programok, iskolabál, farsangi buli, Tehetségnap, kirándulások, és még sok más, amit az osztályok kitalálnak...

A hagyományokban az a jó, hogy elég néhányszor megvalósítani egy eseményt, majd újra, és újra...aztán egyszer csak hagyomány lesz belőle! Szerencsére ötletekből sosincs hiány!