4. nap

Élménybeszámoló

A felvidéki utazásunk utolsó napján meleg búcsút vettünk a hűvös Magas-Tátrától és elindultunk hazafelé, de útközben még betértünk Léva városába. Itt meglátogattunk egy magyar anyanyelvű alapiskolát, ahol túlzás nélkül mondhatom, hogy díszes fogadtatásban részesültünk! Versszavalással, énekléssel, színjátékkal fogadtak a helybéli diákok, amit az igazgatónő köszöntője és intézményi bemutatója követett. Iskolánk tanulói megajándékozták felvidéki tásraikat magyar csokival, kézzel készült barátság karkötővel és egy iskolánkat ábrázoló kulcstartóval. A tanári karnak pedig magyar csokoládét és dél-dunántúli borokat nyújtottunk át hálánk és tiszteletünk jeléül. Nagyon felemelő és megható volt hallgatni igazgatóasszony fogadtatását és értékelését az iskola és a helyi magyarság helyzetéről.

Iskolalátogatás után megnéztük Léva várát és a Barsi múzeumban kaptunk tárlatvezetést. Korabeli tárgyakkal néztünk, hozzájuk kapcsolódó történeteket hallgattunk.

Végül késő délután indultunk végső, hazavezető utunkra, Kaposvárra.

Őszintén mondhatom, hogy elfáradtunk ugyan, de mindenki maradandó élménnyel gazdagodott.

Reiter Roland

Határtalanul 2025_13Határtalanul 2025_14Határtalanul 2025_15Határtalanul 2025_16Határtalanul 2025_17Határtalanul 2025_18